Skip to content

Cienie do powiek – jakie wybrać

Półki w drogerii pełne są różnych kosmetyków do makijażu. Różnią się one kolorem, konsystencją i ostatecznym efektem na skórze. To już nie te czasy, kiedy praktycznie nie było wyboru. Dzisiaj każda firma kosmetyczna ma w ofercie cienie do powiek w różnych opakowaniach, czasem pojedynczych, a czasem w paletach po kilka lub nawet kilkanaście kolorów.

   paleta-cieni-do-powiek

Czym się kierować wybierając je? Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na konsystencję. Cienie prasowane są łatwe w aplikacji pędzelkiem lub pacynką. Wyróżnia się wśród nich cienie matowe, satynowe i brokatowe. Jeśli nie kupujesz cieni na imprezę karnawałową, brokatowe możesz sobie odpuścić.

Matowe cienie do powiek są odpowiednie dla osób w każdym wieku, nadają ładny kolor bez podkreślania zmarszczek, na które zwracają uwagę cienie satynowe, dlatego od pewnego wieku lepiej stosować je z umiarem. Cienie sypkie zawierają więcej pigmentu, dzięki czemu nadają mocniejszy kolor powiekom. Ich nakładanie może być jednak trudniejsze. Sypkie cienie do powiek powinno nakładać się pędzelkiem na wilgotną powiekę, aby podbić dodatkowo kolor cieni i zwiększyć trwałość, lub na suchą.

cienie-w-kremie

Cienie w kremie lub w żelu pozwalają na precyzyjną aplikację, można nimi robić kolorowe kreski, a można je rozetrzeć nawet palcem na całej powiece. Takie cienie do powiek mogą jednak mieć tendencję do rolowania się w zgięciu powieki.

Pod każde cienie do powiek, jeśli zależy nam na ich trwałości, powinno się nałożyć bazę pod cienie. Najczęściej ma ona postać gęstego kremu. Wygładza ona powiekę i zwiększa przyczepność cieni, dzięki czemu mniej się one osypują. Z bazą nie straszne nam rolowanie się cieni ani nieestetyczne osypanie się na dolną powiekę dające nieestetyczny efekt.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *