Skip to content

Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to modna i efektowana ozdoba kobiecego oka, która sprawdzi się nie tylko w przypadku Pań, które z natury mają rzadkie i krótkie rzęsy. Sztuczne rzęsy są bowiem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet na większe wyjścia, czy wieczór, kiedy chciałyby one uczynić swój look bardziej „dramatycznym”.

Prawidłowe umieszczenie sztucznych rzęs wymaga nieco wprawy i praktyki, ale nie jest zadaniem trudnym, dlatego z pewnością poradzi sobie z nim każda kobieta. Pamiętajmy jednak, aby kupować tylko wysokiej jakości sztuczne rzęsy. W tym miejscu warto jest polecić markę Ardell oraz jej sztuczne rzęsy. Znajdziemy je w ofercie wielu sklepów z kosmetykami online. Do kupienia są kępki rzęs oraz paski rzęs firmy Ardell, a także gotowe zestawy z aplikatorem i klejem. Te pierwsze służą do aplikacji w wybranych miejscach powieki. Paski rzęs z kolei przykleja się na całej jej długości.

 

Aplikacja sztucznych rzęs krok po kroku

Po pierwsze robimy równą kreskę eyelinerem na górnej powiece tuż przy linii naturalnych rzęs. Następnie dokładnie tuszujemy rzęsy ulubionym tuszem do rzęs uważając przy tym by każdy włosek był dokładnie pokryty oraz by nie pozostawić na włoskach grudek. Dobrym rozwiązaniem będzie także nałożenie naturalnej henny na kilka dni przez aplikacją sztucznych rzęs. Dzięki temu, nasze naturalne włoski będą wydłużone i przyciemnione. Jeśli decydujemy się nałożyć rzęsy w postaci pasków, należy je najpierw przyciąć dostosowując je do długości naszej powieki.

Sztuczne rzęsy (patrz tutaj) delikatnie wyjmujemy z pudełka, warto jest użyć do tego celu pęsety. Następnie nakładamy cienką warstwę kleju na nasadę sztucznych rzęs i odczekujemy chwilkę, aby lekko przysechł. Po chwili przykładamy sztuczne rzęsy do linii naszych naturalnych włosków i lekko je dociskamy, aby dobrze przykleiły się do powieki. W przypadku sztucznych rzęs w postaci kępek chwytamy każdą z nich i przyklejamy w wybrane miejsce pamiętając przy tym, by zachowywać regularne odstępy między nimi, aby efekt był bardziej naturalny.

 

Zdejmowanie sztucznych rzęs

Aby odkleić sztuczne rzęsy wystarczy delikatnie podważyć ich nasadę za pomocą paznokcia lub pęsety i zdjąć rzęsy. Pozostałości po kleju usuniemy bez problemu za pomocą mleczka do demakijażu lub oliwki. Sztuczne rzęsy wystarczy natomiast oczyścić z kleju i schować do pudełeczka – będą nadawały się do ponownego użycia.

Comments are closed.