Skip to content

Jak wybrać podkład do twarzy?

Każda z kobiet, dla których makijaż jest nieodłącznym elementem porannej rutyny marzy o dobrze dobranym podkładzie, który nie będzie sprawiał wrażenia maski, tylko idealnie stapiał się z cerą, by wyglądała ona promiennie i młodo. Oczekiwania kobiety w zależności od typu urody i rodzaju cery, będą się różniły między sobą. Jedne z nas mają cerę tłustą, inne suchą czy mieszaną, jeszcze inne mogą poszczycić się nieskazitelną cerą i takim osobom podkład przydaje się, by wyrównać koloryt skóry.

 

odcienie-podkladu-na-twarzy

Dlatego też wyróżniamy podkłady rozświetlające i matujące. Rozświetlające podkłady przeznaczone są dla cery suchej i normalniej, natomiast podkłady matujące sprawdzą się do cery tłustej i mieszanej, która wydzielając duże ilości sebum, będzie potrzebowała efektu zmatowienia. Każda skóra jest inna i ma inne potrzeby, dlatego ważne jest by przy doborze podkładu nie sugerować, się zbytnio podpowiedziami koleżanki czy też ekspedientki w drogerii, która ma za zadanie po prostu dany produkt sprzedać. Nawet to, co obiecuje na opakowaniu producent, nie zawsze musi sprawdzić się z efektem jaki uzyskasz na swojej skórze. Przed nałożeniem podkładu należy zadbać o pielęgnację skóry, gdyż to sprawi, że podkład utrzyma się dłużej, suche skórki będą niewidoczne, a nasza skóra odpowiednio odżywiona i chroniona filtrami UV przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Podkładu nie testujemy na dłoni! Podkład ma służyć naszej twarzy dlatego tam, należy go nałożyć. Dobrym miejscem jest linia żuchwy, wtedy dobrze widać jak podkład pasuje do szyi i dekoltu. To ważne, gdyż właśnie tak dobieramy koloryt podkładu, ma on być nie w kolorze twarzy, lecz w kolorze naszej szyi. Nasza twarz ma „pasować” do reszty ciała i tworzyć z nim spójną całość. Dobrym sposobem jest też przeciągnięcie pasku podkładu od policzka poprzez linię żuchwy aż do szyi tworząc tzw. paski Indianina.

 

jaki-kolor-podkladu-wybrac?

Jaki ton podkładu jest dla nas najlepszy? To zależy o naszych uwarunkowań – ton podkładu jest bardzo bardzo ważnym elementem składającym się na dobrze wybrany podkład! Na przykład jeżeli nasza cera jest naczynkowa, czy też ma tendencje do czerwienienia się należy wybrać podkład o tonach żółtych, która załagodzi, czerwoność naszej skóry. Podkład o tonach różowych – wręcz przeciwnie – tylko podkreśli to, że jesteśmy „raczkami”. Niektóre osoby mają odcień skóry, do którego pasują zarówno tony ciepłe i zimne. Dla kogo podkład o tonach chłodnych? Dla kobiet, które najczęściej trudno i powoli się opalają, łatwo ulegają poparzeniom, zaś kolor opalenizny rzadko przechodzi w brąz.

aplikacja-podkladu

 

Jak najlepiej dobrać podkład? Nie warto testować go w drogerii, tam przy sztucznym świetle i najczęściej już w makijażu nie mamy szansy poprawnie zaobserwować jak podkład będzie zachowywał się na skórze. Należy sprawdzić jego trwałość, czy utrzyma się na skórze tak długo, jak tego oczekujemy? Czy będzie oksydował czyli ciemniał na skórze? Czy podkreśli suche skórki? Czy będzie wchodził w zmarszczki mimiczne? Jest tyle ważnych pytań na które musimy odpowiedzieć przed zakupem podkładu, dlatego, by po zakupie czuć, że to dobrze zainwestowane pieniądze nie warto podejmować tej decyzji pochopnie. Najlepiej zamówić, kilka próbek interesującego nas podkładu przez internet albo też poprosić w drogerii czy perfumerii o próbkę ekspedientkę, można też zaopatrzyć się samemu w pojemniczki na próbki (na popularnym portalu aukcyjnym do kupienia za kilka złotych) i tak wyposażonym wyruszyć na polowanie swojego wymarzonego podkładu, dzięki któremu nasz makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie i naturalnie zarazem.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *