Skip to content

Naturalne nawilżanie skóry

Nawilżona sprężysta i gładka skóra przedstawia nas w korzystnym świetle i sprawia, że jesteśmy odbierani pozytywnie. Zdrowa dobrze nawilżona skóra nie sprawia większych problemów i lepiej znosi wahania temperatury. Prawidłowo nawilżona skóra jest mniej narażona na podrażnienia i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Do prawidłowego nawilżenia skóry niezbędna jest woda. Woda dostarcza skórze nawilżenie od wewnątrz oraz pomaga usunąć toksyny.

piekna-odzywiona-skora-na-wyciagniecie-reki

Woda – podstawa nawilżonej skóry

Naturalne nawilżenie skóry zapewnia nam właściwa ilość płynów wypijanych w ciągu dnia. Płyny w tym woda, zielona herbata i herbatki ziołowe nawilżają, skórę od środka zapewniając, właściwy poziom nawilżenia zewnętrznym warstwom skóry. Woda wspomaga pracę nerek oraz rozprowadza płyny wewnątrzustrojowe. W ciągu dnia powinniśmy wypijać około 2, 5 litra wody – wartość ta może ulegać zmianie w zależności od pogody, stanu zdrowia, wieku lub diety. Właściwe nawodnienie organizmu jest podstawą w staraniach o zdrową, napiętą i dobrze nawilżoną skórę. Żaden kosmetyk nie poradzi sobie z suchą odwodnioną skórą, jeżeli nie będzie zachowana odpowiednia ilość płynów w diecie.

Naturalne nawilżanie skóry – oleje

 

piekna-odzywiona-skora-na-wyciagniecie-reki

 

Sucha podrażniona lub łuszcząca się skóra wymaga naturalnego i delikatnego nawilżenia oraz natłuszczenia. Naturalnym i domowym sposobem mogą być oleje roślinne dostępne w naszych kuchniach. Olej słonecznikowy, lniany, kokosowy lub oliwa z oliwek w naturalny i bezpieczny sposób przywrócą skórze właściwe nawilżenie i zredukują podrażnienia.

W wilgotną po kąpieli skórę twarzy lub ciała należy wmasować niewielką ilość oleju. Po kilku minutach nadmiar oleju należy zebrać papierowym ręcznikiem lub chusteczką. Taki zabieg pomoże w krótkim czasie przywrócić właściwe nawilżenie skóry. Suche skórki oraz przesuszone partie ciała możemy usunąć za pomocą peelingu na bazie kawy i oleju – po zabiegu skóra będzie miękka, gładka o ładnym kolorycie. Peeling z wiórków kokosowych połączonych z oliwą z oliwek i cukrem trzcinowym zaaplikowany na twarz zadziała jak naturalna nawilżająca maseczka. Po zabiegu skóra na twarzy będzie gładka i dobrze nawilżona.

Skóra jest naszym największym narządem, chroni nas przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, reguluje temperaturę naszego ciała i pozwala, odczuwać bodźcie np. dotyk. Właściwie pielęgnowania i chroniona przed czynnikami zewnętrznymi: słońcem, wiatrem i mrozem zachowa przez długi czas młody i zdrowy wygląd i będzie prawidłowo chroniła nasz organizm.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *