Skip to content

Jak używać pędzli Hakuro, aby były jak nowe przez długie lata?

Odpowiednia pielęgnacja produktów do makijażu jest podstawą ich długowieczności. Niestety wiele osób nie dba o swoje pędzle, co skutkuje powstawaniem wyprysków i szybkim zniszczeniem przedmiotów. Warto wiec dowiedzieć się, w jaki sposób przebiega prawidłowa pielęgnacja pędzli oraz czego nie powinno się robić, aby nie powstały zniszczenia.

Regularne mycie pędzli Hakuro

Zanim przejdziemy do kwestii środków do mycia pędzli, wspomnijmy, że konieczna jest ich jakakolwiek pielęgnacja. Niektóre kobiety używają pędzli bez jakiegokolwiek mycia. W gruncie rzeczy wciskamy zarazki i roztocza w głąb skóry, co skutkuje powstawaniem wyprysków i chorobami skóry.

Mycie pędzli mydłem antybakteryjnym

To najlepszy sposób na to, aby pozbyć się wszelkich zarazków z powierzchni włosia. Nieważne, czy jest to mydło w kostce, czy też żelu, stosowanie go nie zniszczy struktury włosia i sprawi, że żadne zarazki nie będą znajdowały się na włosiu.

Mycie pędzli płynem do higieny intymnej

To najbezpieczniejsza forma mycia pędzli. W składzie zazwyczaj nie ma SLS, które wysusza włosy, dlatego uzyskamy pewność, że włosie będzie miękkie o wiele dłużej, niż w przypadku pielęgnacji tradycyjnym mydłem.

Mycie pędzli płynem micelarnym

Płynem micelarnym powinniśmy dezynfekować pędzle po każdym użyciu. Wystarczy wylać na wacik odrobinę płynu, po czym potrzeć pędzlem o jego powierzchnię. W ten sposób kosmetyk wniknie w wacik i nie pozostanie na pędzlu.

Stosowanie odżywki do włosów

Pędzle do makijażu powinny być regularnie traktowane odżywką do włosów. Dzięki temu włos będzie miękki i puszysty, a nakładanie produktów na twarz stanie się miłe i przyjemne. Uzyskamy również na czasie.

Suszenie pędzli włosiem do dołu

To podstawa. Włos pozostanie w ten sposób na swoim miejscu i nie będzie się odkształcał. Włosie dla bezpieczeństwa można zabezpieczyć również gumką.

Produkty Hakuro dostępne są tutaj klik.

Więcej o pędzlach Hakuro możesz przeczytać w moim poprzednim wpisie – tutaj klik.

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *