Skip to content

Jak właściwie posługiwać się Beauty Blenderem?

Jak właściwie posługiwać się Beauty Blenderem?

Beauty Blender to gąbka przeznaczona specjalnie do aplikowania makijażu. Ten gadżet cenią makijażystki na całym świecie! Jeżeli Ty również zdecydowałaś się na zakup Beauty Blendera, warto zapoznać się z zasadami dbania o gąbkę, tak, aby służyła nam przez długie miesiące. Na co należy zwrócić uwagę?

 

Pamiętaj o nawilżaniu

Choć można używać Beauty Blendera na sucho (w ten sposób można nakładać np. puder albo sypki cień), spisze się on najlepiej, gdy zostanie lekko nawilżony wodą. Dzięki temu stanie się mniej twardy i sztywny, a to ułatwi rozprowadzanie podkładu na twarzy. Ponadto ułatwi to mycie gąbki. Latem używaj zimnej wody, a zimą ciepłej. Pamiętaj jednak, że nie można przesadzić – gąbka nie powinna być zbyt mocno przesiąknięta wodą. Przed użyciem możesz odsączyć nadmiar płynu przy pomocy jednorazowego papierowego ręcznika.

 

Odpowiednie mycie

Pamiętaj, aby po każdym użyciu niezwłocznie umyć swój Beauty Blender. Jeżeli doprowadzisz do zaschnięcia kosmetyku na gąbkę, później trudniej będzie ją domyć. Poza tym przy czyszczeniu Beauty Blendera stosuj żel do mycia twarzy albo specjalistyczny płyn do czyszczenia gąbek kosmetycznych – znajdziesz je bez trudu w sklepach internetowych. Po umyciu Beauty Blender powinien wyschnąć w naturalny sposób – bez pomocy suszarki czy kaloryfera. Uważaj jednak, aby nie pozostawić go w zbyt wilgotnym miejscu, gdyż może to doprowadzić do rozsiedlenia się na gąbce bakterii.

 

Aplikuj podkład we właściwy sposób

Pamiętaj, że podkład należy nakładać na rękę albo pędzelek! Beauty Blender służy jedynie do tego, aby go rozprowadzić i rozsmarować na twarzy. Jeżeli nałożysz podkład na gąbkę, wysoce prawdopodobne, że użyjesz go za dużo i doprowadzisz do powstania smug. Aplikowanie kosmetyku na rękę jest po prostu lepsze i łatwiejsze.

 

Stosuj właściwy Beauty Blender

Istnieje kilka rodzajów Beauty Blenderów. Poszczególne wersje różnią się nie tylko kolorem, ale i przeznaczeniem. Można znaleźć gąbki przeznaczone m.in. do nakładania fluidu, do korektora, do samoopalacza. Każda wersja jest zaprojektowana tak, aby najlepiej spisywała się przy nakładaniu odpowiedniego kosmetyku, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka odpowiadających nam gąbek.

 

Najlepszym wyborem dla osób, które są zagorzałymi zwolenniczkami używania BeautyBlendera jest kupienie zestawu. W zestawie są 2 szt. Beauty Blendera w wersji Original oraz specjalny środek do ich czyszczenia BB Cleanser. Cena w zestawie jest taka jakbyśmy kupiły dwa BB osobno, czyli środek do czyszczenia dostajemy gratis. Jest to bardzo fajna opcja. Zestaw możecie zakupić na tej stronce – KLIK.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *