Skip to content

Zioła i ich moc: aloes

Jest jedną z ważniejszych roślin kosmetycznych, z której niezwykłych właściwości tak chętnie korzystamy w walce o zdrową i piękną skórę. Aloes to dar natury, który może nam pomóc nie tylko w walce o piękny wygląd, ale i w ochronie zdrowia. Jaką mocą może się wykazać ta roślina?

Aloes to najlepszy dowód na to, jak wszechstronnym wsparciem mogą się da nas okazać zioła. Z tej niezwykłej rośliny możemy przecież korzystać w walce z licznymi dolegliwościami – nie tylko tymi, które dotyczą naszej skóry. Zagęszczony sok z aloesu jest przecież jednym ze skuteczniejszych środków na zaparcia, może być też z powodzeniem wykorzystywany przy zaburzeniach funkcji wątroby. W takiej sytuacji aloes stosowany jest przede wszystkim jako środek żółciotwórczy i żółciopędny. Z aloesu można też korzystać w walce z takimi chorobami, jak wrzody żołądka czy stany zapalne jelita grubego.

zioła, aloes

Wyciąg ze świeżych liści może pomóc tym, którym niezbędne będzie dodatkowe wsparcie dla układu immunologicznego. Wiadomo, że takie zioła jak aloes, mają doskonały wpływ na naturalną odporność naszego organizmu i mogą mu dostarczyć wiele cennych witamin i minerałów. Aloes jest jednocześnie skutecznym środkiem w walce z tymi problemami, których rozwój jest skutkiem zaburzeń materii. Zioła te można wykorzystać również do walki z cholesterolem, będącym sprawcą tak wielu problemów ze zdrowiem we współczesnym świecie.

sok-z-lisci-aloesu

 

Aloes, choć może okazać się skutecznym lekiem na wiele chorób, jest jednak kojarzony przede wszystkim z dermatologią. Stosowany zewnętrznie, pomaga nam chronić skórę przed licznymi problemami. Pomaga m. in. w walce z odleżynami i oparzeniami, może się też przyczynić do zmniejszenia problemów związanych z łuszczycą. Jako naturalny kosmetyk, jest aloes ceniony przede wszystkim przez te osoby, które muszą się zmagać z trądzikiem oraz niezwykle wrażliwą skórą.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *